Rilská, polyfunkční domy

Developer chce stávající nízkopodlažní obchodní centrum Sázava přestavět a nastavět na něj několik vysokých bytových domů (4 NP, 7 NP a 11 NP)

Katastr: Modřany
Developer: Fisolta
Název projektu: Polyfunkční centrum Rilská
Počet nadzemních podlaží: 4, 7, 11
Jiné funkce: samoobsluha, pošta, restaurace, obchody
Územní plán: SV  (více o kódech)
Fáze: příprava na územní řízení  (více o fázích)
změna úz. plánuúzemní řízenístavební řízenírealizace

Boji proti tomuto projektu se věnuje občanský spolek Spolek pro Modřany.


7.2.2019 Rada podporuje záměr odkupu pozemků a objektů OC Sázava z důvodu zajištění zachování centra služeb a společenského centra pro okolní obyvatele a přirozeného náměstí celé přilehlé oblasti R-012-019-19 - předkladatel Eva Tylová (Piráti), starosta Jan Adamec (Piráti)

19.6.2018 Zastupitelstvo stanovuje požadavky pro novostavbu na OC Sázava na maximálně 2 podlaží, maximálně zdvojnásobení objemu, a další Z-28-003-18 poté, co toto nejprve totožně projednala rada R-172-009-18 - předkladatel František Adámek (ČSSD), starosta Milan Maruštík (ANO)

18.9.2017 Rada nesouhlasí s prodejem pozemků v okolí Obzoru firmě Fisolta R-139-012-17 - předkladatel František Adámek (ČSSD), starosta Milan Maruštík (ANO)

Vizualizace (zdroj: přednáška v Modřanském biografu)

15.2.2017 Prezentace v Modřanském biografu. Fisolta chce postavit šesti- a desetipatrové domy. zpráva

puvodni_stav.jpgPiráti o rozvoji Prahy - bydlení dostupné pro všechny

Pražané v současné době čelí prudkému nárůstu cen nájemního i vlastnického bydlení. Trend nárůstu cen za bydlení je důsledkem nezvládnutého politického a administrativního řízení bytové politiky ze strany státu, magistrátu i některých městských částí. Ve volebním období 2018 - 2022 chceme učinit kroky potřebné pro zastavení tohoto trendu.
  • Naplánujeme dlouhodobou strategii rozvoje města, která přetrvá více než jedno volební období. Město musí mít vlastní představu a záměr. Je zcela nezbytné, aby město při jednání s developery mělo k dispozici potřebné nástroje, tj. jasné a čitelné strategie, které stanoví limity, a ukážou příležitosti pro další výstavbu. Občané se budou na tvorbě plánů přímo podílet. Developeři již nebudou moci stavět na přelidněných sídlištích, kde chybí obchody, doktoři a školky.
  • Zpracujeme ucelenou koncepci přeměny brownfieldů. Nedostatečně využívané nemovitosti jsou příležitostí pro ozdravění Prahy parky a zástavbou ve vnitřním městě. Koncepce bude založena na modelu sociální koheze: nové byty a nebytové prostory nesmí být určeny výhradně těm nejmajetnějším, ale i nižší a střední třídě.
  • Zajistíme, aby se devolopeři podíleli na nákladech na infrastrukturu v nově budovaných částech města. Dnes developer shrábne všechny zisky a náklady platí město. Změny územního plánu jsou někdy nutné, ale je třeba, aby byly výhodné hlavně pro občany města. Česká pirátská strana

Více informací o tomto projektu naleznete na webu praha12.pirati.cz

Navrhni úpravu