Bc. Michal Macek

Michal Macek (*1991) je tajemníkem zastupitelského klubu středočeských Pirátů. Předtím byl tajemníkem a bezmála 4 roky hospodářem klubu poslaneckého. Od října 2022 je zastupitelem Prahy 12.

Těžiště činnosti a životní zkušenosti má v turistickém oddíle. Když povyrostl, začal sám vést programy nejprve standardních oddílových, poté vlastních větších akcí. Tři skvělé roky vedl oddíl jako hlavní vedoucí. V dalších letech mj. předsedal zastřešující organizaci. Zájem o dění a lidi kolem mu přetrval, jen zaměření zájmu postupně přesunul ze spolkové činnosti do činnosti občanské. V roce 2018 kandidoval za Piráty v komunálních volbách a zjistil, že s nimi do budoucna rád spojí své angažmá: Zejm. přeorientování vzdělávání směrem do 21. století, skutečná rodinná politika nebo transparence výkonu veřejné správy jsou témata, za která mu stojí za to se zasazovat.

První 4 roky života žil v Modřanech, pak na Praze 4 a na Libuši, po 20 letech se do Modřan vrátil a založil další generaci. V roce 2013 absolvoval FFUK, obor kulturologie. Celoživotně jej zaměstnává chození po horách a po evropských nebo amerických městech.

Michal je ženatý, má pětiletého syna a tříletou dceru.

Navrhni úpravu