Radní za ODS, TOP 09, ANO a STAN umožnili návrat projektu Trigemy Dvě věže

Radní za ODS, TOP 09, ANO a STAN umožnili návrat projektu Trigemy Dvě věže

Nevzdáváme úsilí o prosazení lidštější výstavby, než je projekt Dvě věže společnosti Trigema ve Vosátkově ulici (na místě původní Billy). Poté, co se nám v předchozím volebním období podařilo, že stavba o výšce 18 a 15 pater byla definitivně zamítnuta, developer připravil projekt nový, ve kterém však byla výška snížena jen o několik málo pater, a to na 15 a 9. Pro tento projekt developer požádal v listopadu loňského roku o spojené územní a stavební řízení.

Jako opoziční zastupitelé máme nyní oproti minulému volebnímu období, kdy jsme byli v Radě a proti stavbě jsme se za městskou část Praha 12 úspěšně odvolali, mnohem méně možností hájit zájmy občanů. Úzce však nadále spolupracujeme se Spolkem náš Kamýk, který organizuje podání námitek v územním řízení (čas pro jejich podání je do 14. prosince). Občany jsme o zahájeném územním řízení informovali dopisem, který jsme roznesli účastníkům řízení, majitelům bytů v okolí stavby.


Trigema mohla požádat o územní řízení poté, co získala souhlas k pronájmu magistrátních pozemků. Souhlas s pronájmem pozemků pro staveniště, kotvení a věcná břemena na pozemcích hl. m. Prahy jsme se ve spolupráci s našimi pirátskými radními na hl. m. Praze pokusili zamítnout. Pirátské radní ovšem přehlasovali zbylí členové Rady hlavního města za ODS, TOP09 a STAN, kteří souhlas s pronájmem, navržený náměstkem Petrem Hlaváčkem (STAN) odpovědným za územní rozvoj, podpořili a tím výstavbu umožnili.

Prvním krokem k podpoře výstavby bylo schválení nevýhodné smlouvy s developerem na jednání zastupitelstva MČ Praha 12 v dubnu letošního roku stávající koalicí (ODS, TOP 09, ANO) za podpory 2 zastupitelů za ČSSD a KSČM. Zastupitelé za Piráty byli, jako již po několik předchozích let, zásadně proti.

Hlasování Z-5-004-22 (souhlas s projektem)
StranaProProtiZdržel seNepřítomen
ODS 6 0 0 0
TOP09 3 0 0 0
ANO 9 0 0 0
Piráti 0 9 0 0
P12Sobě 0 3 1 0
Změna 0 3 0 0
ČSSD+KSČM+SPD 2 0 0 0

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu