Písková, polyfunkční dům

Bytový dům u křižovatky ulic Písková a Čs.exilu

Katastr: Modřany
Developer: Crescon
Název projektu: Rezidence Písková
Web projektu: www.crescon.cz/cs/projekty/rezidence-piskova
Rok dokončení: 2021
Počet nadzemních podlaží: 6
Počet bytů: 50
Územní plán: SV  (více o kódech)
Fáze: realizace  (více o fázích)
změna úz. plánuúzemní řízenístavební řízenírealizace

Projekt monitoruje Spolek Tichá čtvrť.


27.4.2021 Rada MČ uzavřela dodatek smlouvy s developerem, kde se mění příspěvek z hmotného plnění na finanční ve stejné výši, tedy 3 640 000 Kč. Ten má být použit pro výstavbu nové školky R-118-014-21 - předkladatel Vojtěch Kos (ODS), starosta Jan Adamec (Piráti)

13.11.2017 Rada MČ uzavřela smouvu s developerem, kde souhlasí se stavbou a získává nefinanční na infrastukturu ve výši 3 640 000 Kč R-146-033-17 - předkladatel František Adámek (ČSSD), starosta Milan Maruštík (ANO)


Bytový dům o šesti nadzemních podlažích s 50 byty 1+kk až 4+kk. Developer získal od stavebního úřadu vyjímku na podíl plochy nebytových prostor a v domě bude pouze jedna nebytová jednotka.

554.jpg (zdroj: crescon.cz)

553.jpg (zdroj: crescon.cz)

puvodni_stav.jpg


Piráti o rozvoji Prahy - bydlení dostupné pro všechny

Pražané v současné době čelí prudkému nárůstu cen nájemního i vlastnického bydlení. Trend nárůstu cen za bydlení je důsledkem nezvládnutého politického a administrativního řízení bytové politiky ze strany státu, magistrátu i některých městských částí. Ve volebním období 2018 - 2022 chceme učinit kroky potřebné pro zastavení tohoto trendu.
  • Naplánujeme dlouhodobou strategii rozvoje města, která přetrvá více než jedno volební období. Město musí mít vlastní představu a záměr. Je zcela nezbytné, aby město při jednání s developery mělo k dispozici potřebné nástroje, tj. jasné a čitelné strategie, které stanoví limity, a ukážou příležitosti pro další výstavbu. Občané se budou na tvorbě plánů přímo podílet. Developeři již nebudou moci stavět na přelidněných sídlištích, kde chybí obchody, doktoři a školky.
  • Zpracujeme ucelenou koncepci přeměny brownfieldů. Nedostatečně využívané nemovitosti jsou příležitostí pro ozdravění Prahy parky a zástavbou ve vnitřním městě. Koncepce bude založena na modelu sociální koheze: nové byty a nebytové prostory nesmí být určeny výhradně těm nejmajetnějším, ale i nižší a střední třídě.
  • Zajistíme, aby se devolopeři podíleli na nákladech na infrastrukturu v nově budovaných částech města. Dnes developer shrábne všechny zisky a náklady platí město. Změny územního plánu jsou někdy nutné, ale je třeba, aby byly výhodné hlavně pro občany města. Česká pirátská strana

Více informací o tomto projektu naleznete na webu praha12.pirati.cz

Navrhni úpravu