Mráčkova, polyfunkční dům

Bytový dům na místě restaurace OC Labe

Katastr: Modřany
Developer: RG Investment
Název projektu: Rezidence Zelený kopec
Počet nadzemních podlaží: 12
Počet bytů: 148
Počet parkovacích míst: 173
Územní plán: SV  (více o kódech)
Fáze: příprava na územní řízení  (více o fázích)
změna úz. plánuúzemní řízenístavební řízenírealizace


Volební období 2022-2026, koalice ODS + ANO + TOP09 + Trikolora

březen 2024 Investor představuje novou verzi projektu domu. Ten má nyní 10 podlaží. Detaily se budou prezentovat na veřejné prezentaci projektu v OC Labe dne 21.3.2024.

vizualizace.jpg Foto: Vizualizace návrhu z pozvánky na veřejnou prezentaci

12.4.2023 Piráti na zasedání zastupitelstva předložili návrh na vyslovení nesouhlasu s projektem o 12 NP. Koalice však usnesení pozměnila a “nesouhlas” z usnesení nechala odstranit. Přijaté usnesení tak dává Radě MČ jen za úkol jednat s investorem o snížení projektu Z-5-003-23.

2.3.2023 Veřejná prezentace projektu v OC Labe o výšce 12 NP a 148 bytech.

vizualizace.jpg Foto: Vizualizace návrhu z pozvánky na veřejnou prezentaci


Volební období 2018-2022, koalice Piráti + ODS + TOP09

26.7.2022 Rada MČ nesouhlasí s umožněním kotvení stavby plánovaného domu o 13 podlažích do okolních pozemků ve vlastnictví městské části R-181-012-22 - předkladatel Eva Tylová (Piráti), starosta Jan Adamec (Piráti).

Hlasování R-181-012-22 (nesouhlas)
StranaProProtiZdržel seNepřítomen
Piráti 3 0 0 0
ODS 2 0 1 0
TOP 09 0 0 0 3

Nový majitel objektu restarace Labe zde zvažuje stavět polyfunkční dům.

puvodni_stav.jpg Foto: původní stav


Piráti o rozvoji Prahy - bydlení dostupné pro všechny

Pražané v současné době čelí prudkému nárůstu cen nájemního i vlastnického bydlení. Trend nárůstu cen za bydlení je důsledkem nezvládnutého politického a administrativního řízení bytové politiky ze strany státu, magistrátu i některých městských částí. Ve volebním období 2018 - 2022 chceme učinit kroky potřebné pro zastavení tohoto trendu.
  • Naplánujeme dlouhodobou strategii rozvoje města, která přetrvá více než jedno volební období. Město musí mít vlastní představu a záměr. Je zcela nezbytné, aby město při jednání s developery mělo k dispozici potřebné nástroje, tj. jasné a čitelné strategie, které stanoví limity, a ukážou příležitosti pro další výstavbu. Občané se budou na tvorbě plánů přímo podílet. Developeři již nebudou moci stavět na přelidněných sídlištích, kde chybí obchody, doktoři a školky.
  • Zpracujeme ucelenou koncepci přeměny brownfieldů. Nedostatečně využívané nemovitosti jsou příležitostí pro ozdravění Prahy parky a zástavbou ve vnitřním městě. Koncepce bude založena na modelu sociální koheze: nové byty a nebytové prostory nesmí být určeny výhradně těm nejmajetnějším, ale i nižší a střední třídě.
  • Zajistíme, aby se devolopeři podíleli na nákladech na infrastrukturu v nově budovaných částech města. Dnes developer shrábne všechny zisky a náklady platí město. Změny územního plánu jsou někdy nutné, ale je třeba, aby byly výhodné hlavně pro občany města. Česká pirátská strana

Více informací o tomto projektu naleznete na webu praha12.pirati.cz

Navrhni úpravu