Hodkovická, bytový dům

Bytový dům na místě starých objektů, navazující na dům u křižovatky ulic Mariánská s Novodvorská

Katastr: Kamýk
Developer: YIT
Web projektu: www.yit.cz/single-pages/hodkovicka
Počet nadzemních podlaží: 9+1
Územní plán: OV  (více o kódech)
Fáze: vypořádání námitek ke stavebnímu řízení  (více o fázích)
změna úz. plánuúzemní řízenístavební řízenírealizace


Volební období 2022-2026, koalice ODS + ANO + TOP09 + Trikolora

11.7.2023 Rada MČ Praha 12 uzavírá smlouvu o spolupráci s příspěvkem developera ve výši 6,6 mil Kč R-38-001-23 - předkladatel starosta Vojtěch Kos (ODS)


Volební období 2018-2022, koalice Piráti + ODS + TOP09

19.4.2022 Rada MČ Praha 12 souhlasí se směnou magistrátních pozemků, které developer potřebuje, a to za podmínky uzavření smlouvy o spolupráci R-170-022-22 - předkladatel Jiří Fremr (ODS), starosta Jan Adamec (Piráti)

11.7.2019 Rada MČ Praha 12 souhlasí se směnou magistrátních pozemků, které developer využije k výstavbě domu a podzemního parkoviště R-035-006-19 - předkladatel Jiří Fremr (ODS), starosta Jan Adamec (Piráti)

viz1.jpg (zdroj: usnesení rady)

pudorys.jpg Půdorys (zdroj: usnesení rady)

plan-marianska.jpg Severozápadní pohled z ulice Mariánská (zdroj: usnesení rady)

plan-hodkovicka.jpg Jihozápadní pohled z ulice Hodkovická (zdroj: usnesení rady)

puvodni_stav.jpg Původní stav


Piráti o rozvoji Prahy - bydlení dostupné pro všechny

Pražané v současné době čelí prudkému nárůstu cen nájemního i vlastnického bydlení. Trend nárůstu cen za bydlení je důsledkem nezvládnutého politického a administrativního řízení bytové politiky ze strany státu, magistrátu i některých městských částí. Ve volebním období 2018 - 2022 chceme učinit kroky potřebné pro zastavení tohoto trendu.
  • Naplánujeme dlouhodobou strategii rozvoje města, která přetrvá více než jedno volební období. Město musí mít vlastní představu a záměr. Je zcela nezbytné, aby město při jednání s developery mělo k dispozici potřebné nástroje, tj. jasné a čitelné strategie, které stanoví limity, a ukážou příležitosti pro další výstavbu. Občané se budou na tvorbě plánů přímo podílet. Developeři již nebudou moci stavět na přelidněných sídlištích, kde chybí obchody, doktoři a školky.
  • Zpracujeme ucelenou koncepci přeměny brownfieldů. Nedostatečně využívané nemovitosti jsou příležitostí pro ozdravění Prahy parky a zástavbou ve vnitřním městě. Koncepce bude založena na modelu sociální koheze: nové byty a nebytové prostory nesmí být určeny výhradně těm nejmajetnějším, ale i nižší a střední třídě.
  • Zajistíme, aby se devolopeři podíleli na nákladech na infrastrukturu v nově budovaných částech města. Dnes developer shrábne všechny zisky a náklady platí město. Změny územního plánu jsou někdy nutné, ale je třeba, aby byly výhodné hlavně pro občany města. Česká pirátská strana

Více informací o tomto projektu naleznete na webu praha12.pirati.cz

Navrhni úpravu