Mgr. Jan Adamec

Jan Adamec (*1977, Praha) vystudoval informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, se zaměřením na 2D/3D grafiku, a začal pracovat jako programátor. Od dětství žil v Praze 4, ale Modřany a Prahu 12 zná od mala. Od roku 2007 se do Modřan už trvale přestěhoval. Je ženatý, má dvě děti.

Ve veřejném životě se začal angažovat tvorbou užitečných aplikací postavených nad daty publikovanými státní správou, ať už s harmonogramy přistavování velkoobjemových kontejnerů v Praze, simulátorem volebních systémů a v poslední době aplikací zaměřenou vyloženě na Prahu 12, Dvanáctka, kam i přispívá články o dění na Praze 12, které nepokrývá oficiální zpravodaj radnice.

Mezi roky 2018 a 2022 byl starostou Prahy 12 a dělal vše, aby se Praha 12 stávala přívětivou, udržitelnou a bez korupce:

  • Od boje s předimenzovanými stavebními projekty, kdy se podařilo zastavit výstavbu Dvou věží na Kamýku, dohodnout snížení řady bytových objektů a zajistit příspěvky developerů na stavbu školek a další vybavenosti.
  • Přes vysázení více než tisícovky stromů, záchranu louky Na Hupech před zastavěním, transparentní zadávání zakázek, zveřejnění ekonomických dat vč. rozklikávacího rozpočtu.
  • Až po přímou pomoc lidem v nouzi zřízením kontaktního místa pro bydlení.
  • Podařilo se navrhnout novou komořanskou školu.

Vše bylo možné díky tomu, že koalice vydržela celé volební období, což bylo za posledních deset letech poprvé. Byl tak třetím nejdéle sloužícím starostou za posledních 32 let.

Navrhni úpravu